oftec uhp ultraciśnienie akcesoria urządzenia

FIRMA-OFTEC-LOGO

 

Poznaj OFTEC, specjalistów od ultraciśnienia

 

OFTEC to niemiecka firma specjalizująca się w ultraciśnieniu czyli pracy na ciśnieniu w zakresie 1000-3500 bar. Ogromne ciśnienie znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu i sprawia, że firma Oftec stała się autorytetem w zakresie dobierania najlepszych rozwiązań oraz technik ich wdrażania. Zaczynając od analizy problemu poprzez szukanie rozwiązań aż po stworzenie optymalnej metody. Z usług firmy korzystało wielu klientów w tym stocznie i szyby wiertnicze. Dlatego w ofercie firmy znajdziemy miedzy innymi:

 • Urządzenia UHP
 • Akcesoria UHP
 • Pompy Hammelmann
 • Wynajem sprzętu UHP
VacuMag

Zastosowanie ultraciśnienia i technologii UHP

 

 • Zrywanie warstw i powłok (antykorozja)
 • Żłobienie betonu, odkrywanie zbrojeń
 • Udrażnianie rur i czyszczenie wymienników ciepła
 • Cięcie materiałów np. CNC

 

Zdalnie sterowany robot Oftec Magnet Crawler

 

Magnet Crawler czyli łazik magnetyczny to zdalnie sterowane urządzenie transportowe dla ultraciśnieniowego systemu wirnikowego. Zbudowany na lekkiej, aluminiowej ramie i wyposażony w dwie sekcje napędowe. Silne magnesy zapewniają przyczepność do wszelkich powierzchni stalowych, a wytrzymała obudowa odporna na działanie słonej wody sprawia, że robot idealnie sprawdza się przy czyszczeniu burt statków, nawet podczas dużych fal. Oczywiście robot znajdzie zastosowanie nie tylko w przemyśle stoczniowym, ale również przy innych, pionowych konstrukcjach stalowych. Możemy wykorzystać go nie tylko do czyszczenia ultraciśnieniem ale także do piaskowania czy cięcia plazmowego. Sterowany intuicyjnym, wygodnym pilotem oraz podglądem z kamery na żywo.

Zalety łazika magnetycznego Oftec

Oszczędzamy czas i pieniądze przez brak konieczności rozkładania rusztowań wzdłuż konstrukcji. System zdalnego sterowania, pozwala operatorom pracować zmianowo jedynie poprzez przekazania sobie panelu sterującego czyli pilota. Praca zmianowa zapewnia znacznie szybszy postęp prac i dokładność. Wykorzystując czyszczenie ultraciśnieniowe wodą, można zaobserwować aż pięciokrotnie szybszy postęp przeprowadzanych prac. Praca dystansowa to także większe bezpieczeństwo przy pracy na ultraciśnieniu w odróżnieniu od ręcznych lanc czyszczących. Jeśli szukacie natomiast podobnego urządzenia lecz przeznaczonego do powierzchni płaskich polecamy zapytać o ręczną głowicę czyszczącą CleanMaster 3000.

vacumag
modułowy silos ssanie

 

Modułowy system ssąco-filtrujący

 

Ssąco-filtrujący system Oftec składa się z kilku modułów. Zależnie od potrzeb mogą być ze sobą łączone, by uzyskać najlepszy efekt dla przeprowadzanych prac oraz używanych urządzeń. W tym momencie dostępne są cztery moduły. System skonstruowany jest tak by zasysał mokre ścierniwo oraz wodę zawiesiną wyczyszczonego materiału.

Moduł I - silos z podwójnym zaworem do separacji cyklonowej
Moduł II - filtr przeciwpyłowy do automatycznego odpylania powietrza
Moduł III - elektryczne urządzenie ssące
Moduł IV - pneumatyczne urządzenie ssące

Silosy wyposażone w podwójną klapę, opróżniają się samoczynnie co zapewnia ciągłość pracy. Zużyta woda zasysana jest do wyznaczonego zbiornika, skąd przy pomocy pompy może być odprowadzana do ścieków. Odseparowane znieczyszczenia i ścierniwo możemy także gromadzić dzięki zastosowaniu worka BIG-BAG. W trakcie pracy specjalny filtr wody oczyszcza również powietrze, które jest zasysane wraz z pozostałymi materiałami. Wszystko to podczas pracy urządzeń. Każdy z modułów wykonany jest z najlepszej stali nierdzewnej.

Najtańsze, żywotne dysze szafirowe oraz inne akcesoria UHP

 

Firma zajmuje się również produkcją i dystrybucją akcesoriów do ultraciśnienia. Ogromną popularnością cieszą się wytrzymałe dysze szafirowe przy których możemy Wam zaproponować najlepszą cenę w Polsce. Dla przedsiębiorców, którzy są zainteresowani udrażnianiem, przepychaniem rur, czyszczeniem kanalizacji lub pojemników z trudnym dostępem, Oftec może zaproponować ultraciśnieniowe dysze rotacyjne. Oprócz obrotowych dysz UHP, zainteresować Was mogą zaawansowane systemy do czyszczenia wymienników ciepła. Znajdziemy tu także specjalne maszyny do ściągania betonu ze zbrojeń ultrawysokim ciśnieniem. Oferta to między innymi:

 • Złącza / Adaptery,
 • dysze,
 • węże,
 • pistolety / kable,
 • części zamienne,
 • kompletne maszyny.
akcesoria uhp

Wynajem urządzeń Hammelmann

 

W ofercie znajduje się również możliwość wynajmu pomp oraz urządzeń wysokociśnieniowych niemieckiej firmy Hammelmann, której firma Oftec jest partnerem. Pompy ciśnieniowe Hammelmann zostały stworzone do pracy z ciągłym, maksymalnym obciążeniem określonym w specyfikacji wydajności. Ciśnienie robocze i natężenie przepływu decydują o mocy, rzutując na wybór konkretnego modelu pompy. Hammelmann posiada niezwykle dużo kombinacji sprzętu dlatego zawsze znajdzie się odpowiednią opcję, dla wymagającego użytkownika. Jeśli zainteresowała Cię ta firma, nie zwlekaj tylko skontaktuj się z nami by uzyskać informację o warunkach oraz cenie. Obsługujemy całą Polskę, nie tylko Gliwice i Śląsk. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać najlepszy wariant.