Stal

obiekty mostowe

elementy drobne

zbiorniki

samochody

Hydropiaskowanie stali jest podstawową usługą, którą wykonujemy metodą torbo. Mokre ścierniwo pracuje efektywniej niż suche i lepiej radzi sobie z odrywaniem większych płatów farby, dzięki większej energii kinetycznej. Większa siła uderzenia oznacza również zwiększenie chropowatości stali, a tym samym większą przyczepność farb podkładowych.

Konstrukcje

Metoda ta jest z powodzeniem stosowana do czyszczenia stalowych elementów konstrukcyjnych masztów, słupów, kontenerów, obiektów mostowych i hal przemysłowych. Prace tego typu są wykonywane bardzo efektywnie, przede wszystkim dzięki małemu zapyleniu (ograniczonemu o 95%). Przy stosowaniu tej metody nie musimy szczelnie zabezpieczać całego obiektu i, zamiast tradycyjnych rusztowań, możemy zastosować podnośniki nożycowe oraz zwyżki.

Stocznie

Metoda torbo pozwala również na piaskowanie wielkopowierzchniowe, stosowane głównie w przemyśle stoczniowym do czyszczenia kadłubów i ładowni statków. Przewagą nad tradycyjnymi metodami jest tu znacznie mniejsze zużycie ścierniwa (około 50%, link), oraz bezpyłowa praca zgodna z obowiązującymi przepisami. Piaskowanie tą metodą możemy wykonywać nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia, nie przeszkadzając w tym czasie pozostałym ekipom pracującym na statku.

Petrochemia

W przemyśle petrochemicznym metoda piaskowania torbo jest stosowana do antykorozyjnego czyszczenia rurociągów oraz zbiorników. Stosowanie naszych urządzeń dozwolone jest nawet w strefach zagrożonych wybuchem EX. Przy czyszczeniu dużych zbiorników możemy wspierać się technologią firmy Oftec (link - brak), czyli zdalnie wykonywać piaskowanie specjalnym robotem poruszającym się na magnesowych kołach po powierzchniach pionowych, a nawet przewieszonych.