BetonPiaskowanie betonu metodą torbo jest szczególnie popularne w budownictwie drogowym oraz przy renowacji betonowych hal i zbiorników. Torbo w połączeniu z wydajnymi kompresorami jest wyjątkowo skuteczne i ekonomiczne. Powierzchnie przygotowane urządzeniami torbo nie mają sobie równych w testach pull-off.

Naprawy betonu

Hydropiaskowanie świetnie radzi sobie z matowieniem betonu, nadając powierzchni chropowatą strukturę, idealną pod nakładanie warstw naprawczych. Stopień chropowatości może być bardzo głęboki i samym piaskowaniem jesteśmy w stanie wykonywać punktowe odkrywki w betonie (woda doskonale wypłukuje strukturę betonu poniekąd rozsadzając ją od środka. Jak działa - Sprawdź

Usuwanie warstw bitumicznych

Metoda torbo świetnie sprawdza się przy usuwaniu starych warstw bitumu. Prace tego typu wykonywane są znacznie szybciej niż frezarkami, a małe pylenie pozwala na szybkie przemieszczanie się po budowie i punktowe doczyszczanie.

Czyszczenie zbrojenia

Hydropiaskowanie nadaje się również do piaskowania starego zbrojenia, nawet o małych średnicach. Mobilne urządzenia świetnie nadają się do operowania w trudno dostępnych miejscach.

Usuwanie warstw

Piaskowanie torbo wspaniale sprawdza się przy usuwaniu starych warstw farby olejnej, bądź tynku cementowego. Szczególnie często takie prace wykonuje się przy rekultywacji starych hal betonowych, a efekty zwykle znacznie przerastają oczekiwania inwestorów.

Czyszczenie betonu

Przy zastosowaniu drobnego piasku, jesteśmy również w stanie delikatnie czyścić powierzchnię. Czyszczenie to sprawdza się zarówno przy usuwaniu graffiti jak i przy odświeżaniu powierzchni betonu czy usuwaniu mleczka cementowego.