Najnowszy koronawirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 sprawił, że na mieszkańców całego świata padł strach. Zaledwie przez pierwszy tydzień ogólnoświatowego obiegu informacji o COVID-19, zakażeniu uległo kilka tysięcy osób, a ponad kilkadziesiąt zmarło. Światowa Organizacja Zdrowia już wcześniej spekulowała, że pojawi się tzw. wirus X, który zdziesiątkuje ludzkość. Zachodzą podejrzenia, że właśnie najnowszy typ koronawirusa będzie odpowiadał za zmniejszenie się całkowitej populacji. Informacje podane przez Chińską Narodową Komisję Zdrowia podają, że stan ofiar śmiertelnych na 15 marca wynosi ponad 6 tysięcy. Liczba zarażonych urosła do ponad 163 tysięcy. Jak jednak odpowiedzialnie zapobiegać szerzeniu się wirusa pomiędzy ludźmi? Jakie zadania stoją przed miastami, samorządami i spółdzielniami mieszkaniowymi?

DiBO JMB-M-WK+
Idealny pomysł na biznes? Profesjonalna myjka ciśnieniowa z funkcją odchwaszczania oraz dezynfekcji
Sprawdź!
Jak długo koronawirus utrzymuje się na powierzchniach?
Analiza kilkudziesięciu badań wykazała, że wirusy, takie jak koronawirus SARS, MERS (koronawirus Bliskiego Wschodu) lub HCoV (koronawirusy endemiczne) są w stanie pozostawać na powierzchniach takich jak plastik, metal czy szkło aż do 9 dni. Obecnie nie są dostępne żadne terapie czy kuracje dla 2019-nCoV, dlatego powstrzymanie dalszego rozprzestrzeniania się będzie miało kluczowe i decydujące znaczenie dla trwającej obecnie epidemii oraz kontrolowania nowego koronawirusa.


Narażone obiekty małej architektury: przystanki, place zabaw, ławki etc.
Obecnie ludzie mają coraz większą świadomość i podejmują kroki w celu osobistej ochrony przed wirusem 2019-nCoV. W ruch poszły maseczki, żele antybakteryjne i tym podobne. Coraz więcej ludzi zostaje w domach, by zapobiegać zarażeniu jak również rozprzestrzenianiu się choroby. Jednak nie obowiązuje nas całkowita kwarantanna i w dalszym ciągu można zobaczyć dzieci bawiące się na placach zabaw, ludzi podróżujących do pracy na przystankach autobusowych czy spacerowiczów, którzy korzystają z ławek czy innych obiektów małej architektury. W czasie trwania medialnej i społecznej paniki, liczby takich przypadków są małe, jednak tendencja do takich zachowań będzie wzrastać. By zredukować zarażenia poprzez obiekty użyteczności publicznej, potrzeba sprzętu, który szybko i sprawnie będzie dezynfekował powierzchnie nieożywione. Co powinny rozważyć samorządy gminne, urzędy miast czy spółdzielnie mieszkaniowe w trosce o bezpieczeństwo ludzi i mieszkańców?
Sprzęt do dezynfekcji i odkażania powierzchni z koronawirusa
Naszą odpowiedzią na koronawirusa będzie dezynfekcja i odkażanie przy użyciu mobilnej zabudowy gorącowodnej, spalinowej myjki ciśnieniowej DiBO JMB-E, o ciśnieniu 200 bar oraz wydatku wody 15 litrów na minutę. W zabudowie znajduje się także zbiornik wodny o pojemności 300 litrów, co pozwala przez jakiś czas uzyskać niezależność sprzętu od źródeł wody, potrzebnych do jego funkcjonowania. Wraz ze sprzętem dostarczamy dedykowany przez nas detergent, pianownicę do jego aplikacji, dwie lance z dyszą płaską i obrotową. Po analizie potrzeb i specyfiki wirusa, doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązanie będzie właśnie ta opcja. Dlaczego?

Szybkość działania i wysoka mobilność sprzętu
Koronawirus rozprzestrzenia się szybko i długo pozostaje na powierzchniach. Potrzebna jest wysoka regularność dezynfekcji i szybkie przemieszczanie się pomiędzy obiektami w celu ich odkażania. Krótki czas przezbrajania DiBO JMB-E pozwala na gotowość w zaledwie kilku minut, nawet przy jednym pracowniku dzięki czemu zaoszczędzamy czas i pieniądze. Zabudowa na przyczepie pozwala na obsługę wielu obiektów, nawet dużych placów zabaw czy parków, w przeciągu kilku godzin. Proces polega na neutralizacji wirusa wrzącą wodą oraz detergentem.
Wrząca woda oraz dedykowane detergenty
Przy użyciu naszej pianownicy oraz dedykowanych przez Promur detergentów, będziemy w stanie stworzyć aktywną pianą neutralizującą koronawirusa. Detergenty posiadają hybrydową strukturę, składając się z cząstek przypominających mikroskopijne szpilki. Każda cząsteczka złożona jest z tzw. głowy hydrofilowej, która wiąże się H2O. Drugą częścią cząstki jest ogon hydrofobowy wiążący się z tłuszczami i olejami.
W trakcie nałożenia aktywnej piany na powierzchnię, znajdujące się na niej droboustroje oraz mikroorganizmy zostają otoczone cząsteczkami detergentu. Komórki koronawirusa zostaną zniszczone w momencie, gdy ogon cząsteczki wniknie w otoczkę lipidową (tłuszczową) powodując ich rozpad.
Aktywna piana ułatwia penetrację nawet bardziej chropowatych powierzchni, a bąbelki (micele) zatrzymują fragmenty zniszczonego wirusa. Używając dyszy płaskiej i wody o temp. 100 stopni Celsjusza spłukujemy i neutralizujemy nie tylko koronawirusa, ale niemal całkowicie odkażamy wybraną powierzchnię.

Zobacz jak wygląda proces dezynfekcji:

Wynajem lub usługa dezynfekcji dla miast i spółdzielni
Specjalnie na miast i spółdzielni mieszkaniowych stworzyliśmy opcję wynajmu naszego sprzętu lub dezynfekcji obiektów świadczonych w formie usługi. Dla podmiotów posiadających własnych pracowników oraz własną strategię działania dedykujemy wynajem sprzętu.
W przypadku jeśli chcecie zdać się na nasze doświadczenie i wykwalifikowanych pracowników oferujemy formę usługi. Z racji na odległość i zakres prac w celu ustalenie ceny prosimy kontaktować się z nami bezpośrednio.
Nasz sprzęt dedykowany do tego zadania:

Do własnej zabudowy
DiBO JMB-E
- Ciśnienie robocze: 200 bar
- Wydatek wody: 15 l/min
- Silnik: Benzynowy 7,5 kW
- Kocioł: 70 kW

Zabudowa Promur
DiBO JMB-E
- Ciśnienie robocze: 200 bar
- Wydatek wody: 15 l/min
- Silnik: Benzynowy 7,5 kW
- Kocioł: 70 kW
- Zbiornik na wodę: 600 litrów

Zabudowa producenta
DiBO JMB-M+
- Ciśnienie robocze: 500 bar
- Wydatek wody: 30 l/min
- Silnik: Diesel 31 kW
- Kocioł: 110 kW
- Zbiornik na wodę: 450 litrów
Wybierając naszą ofertę otrzymujesz kompletny zestaw do dezynfekcji i odkażania. W skład wchodzi wybrana gorącowodna myjka ciśnieniowa wraz z pianownicą i lancami wyposażonymi w dysze. Dowiedz się więcej o DiBO i poznaj pełną ofertę gorącowodnych myjek ciśnieniowych na MYJKIDIBO.COM
Szybciej i taniej?
Sprawdź naszą nową metodę chemiczną opartą o wytyczne GISu
Chcesz otrzymać cennik lub wycenę usługi? Napisz do nas!
Ekspert w zakresie technologii czyszczących, który przekłada specyfikację zagadnień technicznych na łatwe do zrozumienia przewodniki, artykuły i materiały szkoleniowe. Odpowiedzialny za tworzenie i nadzorowanie polityki firmy w zakresie marketingu.